poniedziałek, 13 lutego 2023

Beton architektoniczny - świetny dodatek do wnętrza

 Znudziły Ci się farby? Nie chcesz kleić tapety? A może wręcz szukasz czegoś bardziej oryginalnego, aby zagospodarować ścianę? Jednym z najciekawszych wyborów jest beton architektoniczny. Wiele osobom pewnie będzie się kojarzył z zimnymi i surowymi ścianami, ale obecnie jest to o wiele więcej. Ten rodzaj wykończenia będzie pasował do wielu różnych styli wnętrz. Dlaczego warto wybrać akurat beton architektoniczny?


Nowoczesne wykończenie wnętrza

Beton architektoniczny, który oferuje https://www.vhct.pl/beton-architektoniczny/ jest nowoczesnym pomysłem na wykończenie każdego wnętrza. Warto jednak pamiętać, że ten materiał przez swoje parametry techniczne świetnie nadaje się również do wykończenia fasady budynku czy tarasu. Jednak świetnie sprawdza się też we wnętrzu mieszkania przez swoją interesującą formę czy strukturę.

Warto również podkreślić, że beton architektoniczny może występować w formie paneli 2D oraz 3D. Mogą to być też płyty prostokątne, które do złudzenia przypominają kafelki ceramiczne, ale nimi nie są, a także bardzo długie płyty, które można dopasować do wysokości pomieszczenia.

Ciekawą formą betonu architektonicznego są też obrazy malowane na betonie. Jest to intrygująca dekoracja, która może podkreślić na przykład wybraną ścianę. Wtedy będzie ona wiodącym elementem dekoracyjnym w całym pomieszczeniu.

Beton jako dodatek dekoracyjny w mieszkaniu

Formy betonu architektonicznego są bardzo różne, dlatego łatwo można go dopasować do mieszkania. Jeśli zależy nam na efekcie wow i mamy spore pomieszczenie, warto postawić na dekorację jednej ściany betonem z obrazem. Jeśli jednak chcemy wprowadzić ten materiał na wszystkie ściany lub ich większość, ciekawym zabiegiem będzie położenie płyt lub paneli 2D albo 3D. Występują one w wielu kolorach, ale i wzorach dlatego z powodzeniem można znaleźć coś, co podkreśli nasze mieszkanie w stylu, jak się nam podoba najbardziej.

Warto wykończenie ścian betonem potraktować jako dekorację. Tak wykończone ściany są o wiele bardziej wyraziste i ciekawsze niż tradycyjne ściany tylko pomalowane farbą. Ponadto mając już tak wykończone wnętrze nie trzeba go dodatkowo dekorować. Oczywiście, jeśli chcemy możemy powiesić półki czy dodać wiszące rośliny, ale same ściany będą wyglądać na tyle atrakcyjnie dla oka, że nie odczujemy potrzeby ich dodatkowego ozdabiania.


2 komentarze:

Komentując posty na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są między innymi wykorzystywane w analizie statystyk poprzez Google Analytics, Google AdSense i technologię Blogger.

Blog nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.

Copyright © 2016 N. o kosmetykach , Blogger