sobota, 28 stycznia 2023

Stoiska na eventach - dlaczego ich wygląda gra tak dużą rolę?

 Zarówno jako blogerka, jak i jako zwyczajna osoba, która po prostu poszła popatrzeć jako widz, nie raz uczestniczyłam w eventach czy targach. Wygląd stoiska jest naprawdę istotną częścią prezentacji punktu lub firmy, która się prezentuje podczas wydarzenia. Niektóre wręcz zapraszają, aby podjeść bliżej i zapoznać się bliżej z ofertą, a inne są tak zwyczajne, że można kilka razy przejść obok i ich nie zauważyć. Jakie stoiska zawsze robią najlepsze wrażenie?


Stoisko musi być dopasowane do rodzaju imprezy i samej firmy

Meble ekspozycyjne, stoiska targowe czy stoiska eventowe powinny być dobrze zaplanowane. W obecnych czasach nie wystarczy stolik i krzesło, aby być zauważonym podczas takiej imprezy, zwłaszcza jeśli samych stoisk jest kilkadziesiąt. Dobrze jest postawić na profesjonalne systemy, jak https://www.qubesystem.pl/, które pozwalają na zorganizowanie profesjonalnego stanowiska dopasowanego do okazji, jak i samej firmy, która ma brać w niej udział.

Systemy pozwalające na stworzenie odpowiedniego stoiska muszą być nie tylko trwałe, ale też cechować się wysoką jakością. Ważne są też ich funkcjonalność i estetyczny wygląd. I to wszystko można razem połączyć, aby stworzyć miejsce, które będzie reprezentowało firmę.

Jak przyciągnąć uwagę odbiorców?

Przy okazji każdego eventu można zobaczyć, że niektóre stoiska przyciągają chętnych, a do innych kierują się pojedyncze osoby. Wbrew pozorom wcale nie chodzi o samą rozpoznawalność marki, a o stoisko. Jeśli zostanie na nim w estetyczny sposób przedstawione firmowe logo czy nazwa przedsiębiorstwa, od razu odbiorcy będą wiedzieć, do kogo się kierują.

Kolejna kwestia to estetyka. Można prowadzić długie dyskusje nad tym, co to oznacza, ale najważniejsze jest, aby styl stoiska i jego wyposażenie, jak i kolorystyka czy ozdobne dodatki były zgodne z tym, co firma robi na co dzień. Inaczej będzie wyglądać stoisko firmy produkującej świece zapachowe, a inaczej księgarni i jak najbardziej jest to normalne. Najważniejsze jest, aby samo stanowisko przekazywało pośrednio, co firma chce reklamować, reprezentować i oferować odbiorcom.

Dlatego wybierając koncepcję stoiska trzeba zacząć między innymi od określenia potrzeb i celów firmy, które ma być przez nie pokazane. Dopasowując je do grupy docelowej, która ma z niego skorzystać, można uzyskać najlepsze stoisko.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentując posty na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są między innymi wykorzystywane w analizie statystyk poprzez Google Analytics, Google AdSense i technologię Blogger.

Blog nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.

Copyright © 2016 N. o kosmetykach , Blogger