piątek, 27 stycznia 2023

Ścianki biurowe - podziel przestrzeń według swoich potrzeb

 Każde biuro można z łatwością dostosować do potrzeb firmy i jej pracowników. Większość powierzchni biurowych, jakie obecnie są dostępne na wynajem to open space. Duże, przestronne, otwarte i jasne pomieszczenie pomieści zarówno kilka, jak i kilkanaście osób. Jednak możesz się zastanawiać, co zrobić, aby podzielić przestrzeń, ale wciąż zostawić pracownikom możliwość komunikowania się między sobą. W takim wypadku najlepsze będą ścianki biurowe, które można montować w różnych konfiguracjach. Jakie inne zalety ma to rozwiązanie?


Ściany, które można przesuwać

Warto zauważyć, że ścianki biurowe to ścianki działowe, które nie wymagają murowania. Po prostu można wybrać gotowe elementy np. tutaj: https://www.zabudowa.info.pl/scianki-biurowe/dzialowe/ i je zamontować pomiędzy biurkami. Gotowe ścianki można postawić w krótkim czasie, dzięki temu, że są łatwe w montażu. Najważniejszy jest wybór rodzaju ścianek i plan podziału przestrzeni.

Wbrew pozorom ścianki biurowe to nie tylko wysokie ściany, które tworzą pojedyncze pomieszczenia z jednego wielkiego open space. Można wykorzystać również przegrody na biurka, które oddzielają stoliki od siebie zapewniającym tym więcej prywatności pracownikom i pomagając w utrzymaniu porządku na biurku. 

Dobrze jest się zastanowić, które rozwiązanie będzie lepsze. A może oba będą potrzebne? Tak naprawdę wszystko zależy od samej przestrzeni, ilości pracowników, ale i działalności firmy. Gdy telefony się urywają warto zapewnić pracownikom spokojną przestrzeń do rozmów, ale w taki sposób, aby innym osobom to nie przeszkadzało w wykonywaniu obowiązków. A może potrzebne jest podzielenie biura pod kątem zespołów, które razem pracują lub działów? I tutaj można wykorzystać ścianki działowe, aby umożliwić pracę poszczególnym osobom razem, ale oddzielnie od innych zespołów.

Jak zaplanować przestrzeń w biurze?

Przede wszystkim warto pomyśleć o miejscu pracy, jak o przestrzeni, która musi być optymalnie wykorzystana. Trzeba zapewnić ciągi komunikacyjne i swobodę ruchów osób siedzących przy biurkach. Dlatego postawienie ścianek musi być dobrze przemyślane. Mają one zapewnić wygodę pracy, a jednocześnie muszą być zgodne z przepisami BHP.

Zamawiając ścianki działowe do biura warto więc pomyśleć o tym, w jaki sposób chcemy podzielić miejsce. Przykładowo pod kątem zespołów razem ze sobą pracujących czy może zapewniając każdej osobie indywidualne miejsce do pracy. A może mamy jeszcze inną koncepcję, która w naszej firmie się sprawdzi. Zaletą ścianek jest to, że można je szybko postawić, jak i przestawić. Dzięki nim można formować przestrzeń w dowolny sposób. Co jest przydatne, zwłaszcza gdy potrzeby biura się zmieniają. 

1 komentarz:

  1. ładnie takie mleczne szkło wygląda i dodatkowo nie widać co jest po drugiej stronie, więc lepiej się pracuje jak ktoś nie zerka na ciebie przez szybę ;) dodatkowo sprzątanie biura nie będzie trudniejsze bo ścianki są z materiału który łatwo się myje :D

    OdpowiedzUsuń

Komentując posty na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są między innymi wykorzystywane w analizie statystyk poprzez Google Analytics, Google AdSense i technologię Blogger.

Blog nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.

Copyright © 2016 N. o kosmetykach , Blogger