środa, 4 maja 2022

Uniwersalne prezenty na komunię - czy takie istnieją?

 Obecnie zaczął się sezon ślubów, komunii, ale i na pewno ktoś z naszych bliskich będzie miał jeszcze w tym roku urodziny albo rocznicę ślubu. Wymyślenie co dać bliskiej osobie na prezent zawsze zajmuje nam dużo czasu. Nawet jeśli bardzo dobrze kogoś znamy, możemy się wahać co jej się spodoba. A co z dziećmi, które przystępują w tym roku do komunii? Inny prezent dadzą rodzice, chrzestni i rodzina. Czy można zatem znaleźć jakieś prezenty, które będą uniwersalnie pasować do każdego?

Prezent na komunię, który się spodoba dziecku

O prezentach na komunię można napisać kolejne dwa posty. Jednak warto pamiętać, że komunia święta, ma na celu celebrację duchowości. Dlatego warto w prezencie dać dziecku coś, co przypomni mu o tym ważnym dniu. Oczywiście można też zapytać rodziców, o to, co dziecko chciałoby dostać lub co oni uważają za odpowiedni prezent.

Duży wybór pamiątek komunii świętej znajdziemy na murrano.pl Nie tylko znajdziemy tu obrazki na pamiątkę tego dnia z możliwością graweru, które chyba są najbardziej popularnym prezentem. Taki święty obrazek zwyczajowo dawany jest przez dziadków. Innym prezentem, który dzieci chętnie przyjmują jest choćby Księgę baśni z nadrukiem przypominającym, że był to podarunek z okazji komunii świętej. Do wyboru są różne baśnie, ale i książki bardziej praktyczne jak encyklopedia. Pięknym prezentem są też opowieści biblijne, które spodobają się dzieciom, ponieważ przedstawiają ważne wydarzenia biblijne w przystępny sposób.

Dużą popularnością cieszy się też biżuteria, jak medaliki z wygrawerowaną datą komunii czy imieniem dziecka. Zawsze dobrym prezentem będzie łańcuszek z krzyżykiem. Również bransoletki są bardzo chętnie wybierane, ponieważ można znaleźć modele przeznaczone dla dziewczynek i dla chłopców. Świetnym prezentem będzie też album na zdjęcia ze specjalnie przygotowaną okładką, w którym można schować fotografie wykonane tego dnia.  


2 komentarze:

  1. warto też jakoś umilić czas domowy dla dziecka, tak na przełamanie dla podniosłej ceremonii kościelnej :) ja dekorowałam dom białymi bukietami z balonów i odświętymi obrusami, przygotowałam też ulubione dania syna :)

    OdpowiedzUsuń
  2. myślę, że uniweralne prezenty to biżuteria (głównie wisiorki z krzyżykiem), zegarki (damskie i męskie), rowery oraz Pismo Święte :) przynajmniej za moich czasów prawie każdy dostawał takie prezenty :)

    OdpowiedzUsuń

Komentując posty na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są między innymi wykorzystywane w analizie statystyk poprzez Google Analytics, Google AdSense i technologię Blogger.

Blog nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.

Copyright © 2016 N. o kosmetykach , Blogger