niedziela, 5 września 2021

Dlaczego warto korzystać z porad prawnych?

 Zaraza zaraz, ale dlaczego blogerka pisze o poradach prawnych? Może wydawać się to dziwne, dopóki nie wejdziecie na różne profile w social mediach i zobaczycie, jak wielu blogerów, jutuberów czy instagramerów ma sprawy sądowe. Za co? Najczęściej za powiedzenie czegoś, co marka chce ukryć. Albo za złamanie warunków umowy. A nawet po prostu za "inspirację", czyli skopiowanie czyjejś treści pisanej, a nawet zdjęcia czy filmiku. Kiedy warto skorzystać z porady prawnej?

Porady prawne dla influencerów

Sami możecie zauważyć, że coraz większa liczba firm współpracujących z influencerami chce mieć podpisaną umowę. Nawet w wypadku barteru. Nie ma w tym nic dziwnego, bo jest to dobre zabezpieczenie dla obu stron. W życiu też przecież podpisujemy umowy: o pracę, na kredyt czy choćby telefon w abonamencie. Ale przed podpisaniem każdej umowy, można wybrać się do radcy prawnego i poprosić o opiniowanie umowy. Taką usługę znajdziecie między innymi w: www.i-kancelaria.pl/. A w wypadku, gdy już podpisaliśmy niekorzystną umowę, można zwrócić się z prośbą o pomoc w odstąpieniu od umowy.

Dlatego jak widzicie nawet zwykły bloger czy to konto na Instagramie, które tak lubicie i prężnie działa, może potrzebować pomocy prawnej. Choć oczywiście może ona dotyczyć również spraw prowadzonej firmy, podatków, a nawet po prostu zarządzania majątkiem. 

Sprawy, w których pomoże radca prawny

Oczywiście większość osób nie prowadzi bloga czy instagrama, aby się wybić i z tego zarobkować. Jeśli go mamy, prowadzimy go z radością, aby dzielić się wiedzą z innymi czy po prostu mieć miejsce do publikowania zdjęć z wakacji. Dlatego będziemy potrzebować innych porad prawnych.

Najczęstsze sprawy to oczywiście spadek i podział majątku. Także rozwody bywają trudne i tu nieodzowna będzie pomoc specjalisty. Z nim o wiele szybciej przejdziemy wszystkie procedury, ale też będziemy przygotowani na to, co może nastąpić na sali sądowej. I to również powinniśmy wziąć pod uwagę. Jakakolwiek sprawa nam grozi przed sądem czy to w roli oskarżyciela, czy oskarżonego, a nawet świadka, musimy być przygotowani na to, co dzieje się na sali sądowej. Nie zawsze musimy jednak korzystać od razu z możliwości wytoczenia procesu. Jeśli chcemy załatwić jakąś sprawę polubownie, wystarczą mediacje, a i w nich może uczestniczyć radca prawny.


2 komentarze:

  1. W przypadku kredytu warto korzystać z różnych porad prawnych i różnych porad finansowych, bo tylko wtedy odpowiednio wybierzemy. Trzeba też sprawdzać przeróżne porównywarki, a rewelacyjne do tego sprawdza się strona Kredytowo , więc koniecznie musicie tam zajrzeć!

    OdpowiedzUsuń
  2. Gdybyście potrzebowali pomocy przy przeprowadzce polecam zgłosić się tutaj www.transportplus.pl. Ta firma pomagała nam się przeprowadzić w zeszłym roku. Wszystko poszło bardzo sprawnie i bez stresu. Nie wyobrażam sobie przeprowadzania się na własną ręke.

    OdpowiedzUsuń

Komentując posty na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są między innymi wykorzystywane w analizie statystyk poprzez Google Analytics, Google AdSense i technologię Blogger.

Blog nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.

Copyright © 2016 N. o kosmetykach , Blogger