poniedziałek, 5 kwietnia 2021

Tradycyjna reklama też jest skuteczna

 Możesz się zastanawiać, jak teraz w dobie pandemii reklamować swoją firmę. Wiele osób właśnie w tych okolicznościach zastanawia się, czy w ogóle warto wydawać środki na reklamę. Jednak powiedzmy sobie szczerze, nie wydając na reklamę i marketing, nowi klienci do Ciebie nie trafią. Niestety nie możesz całkowicie zrezygnować z reklamy, choć możesz przemyśleć, jak zagospodarować środki, aby zmaksymalizować efekt przy jak najmniejszych wydatkach.


Nowoczesny marketing opiera się o tradycyjne strategie

Pewnie się zastanawiasz jak nowoczesność o tradycja mogą się łączyć. Zwłaszcza w kontekście marketingu. Dobrze wiesz, że trendy w reklamie zmieniają się bardzo szybko i żeby za nimi nadążać trzeba zmieniać swoje strategię nawet kilka razy do roku. Jednak są elementy, które choć tradycyjne, mogą nadal dobrze służyć.

Zwróć uwagę na stojaki reklamowe. Są one naprawdę starym rozwiązaniem, ale ich wygląd, forma i to co na nich ułożymy, może już być nowoczesne i przykuwające uwagę.

Jak możesz wykorzystać stojak reklamowy? Wszystko zależy od tego jak prowadzisz biznes. Może Twój lokal znajduje się w mniejszej uliczce? Jeśli tak możesz postarać się o postawienie stojaków kierujących do Twojego biura lub sklepu przed wejściem w uliczkę. Jeśli to nie możliwe możesz je postawić przed swoim punktem. A co jeśli nie chcesz lub nie możesz? Zagospodaruje je w środku. 

Stojaki tak naprawdę wykorzystuje się do wskazania lokalizacji, pokazania oferty i przekazania informacji o promocjach. Bez trudu to zrobisz mając odpowiedni przedmiot. W ten prosty sposób pokażesz to, co chcesz przekazać swoim klientom. A do tego jest to naprawdę świetny element marketingu, który wymaga od Ciebie jedynie dobrej broszury reklamowej lub ciekawego plakatu, które na stojakach można przedstawić.

Czym zainteresować potencjalnych klientów?

W zależności od tego, jakiego stojaka reklamowego używasz, możesz przekazać różne informacje. Jeżeli jest on wystawiony jako wskazówka, jak trafić do Twojego lokalu, musisz przekazać jasne informacje. A gdy stoi on bezpośrednio przed drzwiami wskaż, że zapraszasz każdą zainteresowaną osobą.

Z kolei jeśli Twoje stojaki służą jako miejsce przedstawiania aktualnej oferty, musisz zadbać o to, aby naprawdę była najnowsza. Sporo osób zapomina, że stojak reklamowy to pierwsze miejsce, do którego kieruje się klient. A zatem chce on sam zobaczyć, co nowego jest dostępne lub jaka jest aktualna promocja. Dlatego więc musisz pilnować, aby otrzymał on to, co go zainteresuje, ale też same informacje są nadal ważne i może skorzystać z pokazanej oferty w każdej chwili.

3 komentarze:

  1. racja, promocja strony na facebooku czy youtube to jedno, ale o tradycyjnych formach reklamy też warto pomyśleć, szczególnie jeśli firma działa tylko na rynku lokalnym :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jak najbardziej warto zakładać własny biznes o ile wiesz jak go prowadzić. Moim zdaniem największym powodzeniem cieszą się teraz sklepy internetowe, więc warto celować właśnie w nie. W ich prowadzeniu na pewno pomoże firma oferująca się na stronie https://packfully.pl/ . Jej oferta jest na tyle szeroka, że firma może pomóc zarówno z magazynem jak i realizacją zamówień, a nawet w kwestii obsługi klienta. Robi to naprawdę fachowo, więc polecam Wam w 100%!

    OdpowiedzUsuń
  3. myślę że zawsze najlepszy jest złoty środek czyli i reklama tradycyjna i nowoczesna :) ładny szyld przyciągnie wzrok, a wielu klientów szuka informacji w sieci więc odwiedzi stronę. mi szczególnie podobają się eventy bo można poznać bliżej firmę i świetnie się bawić :) teraz wiele firm planuje pokazy produktów/usług + koncerty, zawody na torach przeszkód czy biegi, jakieś zabawy taneczne, to strasznie fajne :)

    OdpowiedzUsuń

Komentując posty na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są między innymi wykorzystywane w analizie statystyk poprzez Google Analytics, Google AdSense i technologię Blogger.

Blog nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.

Copyright © 2016 N. o kosmetykach , Blogger