poniedziałek, 5 kwietnia 2021

Nowoczesna łazienka - jak powinna wyglądać?

 Łazienka w domu i łazienka w miejscu pracy, zawsze będą wyglądać inaczej. Toalety publiczne muszą być bardzo funkcjonalne, ale i łatwe do posprzątania. Powinny być przestronne, dobrze oświetlone i czyste. Podstawą jest też przechowywania materiałów higienicznych, z których korzysta codziennie wiele różnych osób. Choćby podajnik do ręcznika papierowego sprawdzi się lepiej, niż leżące na blacie ręczniki. Obecnie niezbędnym elementem jest też mydło antybakteryjne, które również bezpieczniej będzie dozować z podajnika niż przechowywać jako kostkę myjącą na blacie. Można więc powiedzieć, że nowoczesna łazienka w naszych czasach, ma być higieniczna i estetyczna.

Ładna i praktyczna łazienka

W nowoczesnej łazience nie może zabraknąć elementów ładnych i praktycznych. Najczęściej tradycyjne kostki mydła i puchate ręczniki zastępujemy nowoczesnymi dozownikami. Jednak i one mogą mieć różne kształty, kolor czy po prostu styl wykonania produktu. Dlatego nie musimy zakładać, że podajniki i dozowniki są jedynie do tych najbardziej trendy pomieszczeń. I w tradycyjnie zaaranżowanej toalecie się sprawdzą. Ponadto trzeba przyznać, że dozownik na mydło czy też automatyczny podajnik do ręczników papierowych to bardzo praktyczne i higieniczne rozwiązanie. Umożliwia korzystanie z toalety wielu osobom i oszczędza trud prania materiałowych ręczników, po każdej osobie.

Obecnie jest naprawdę duży wybór takich urządzeń, dlatego obojętnie od tego czy łazienka ma prosty styl aranżacji czy też jest zaaranżowana zgodnie z najnowszymi trendami dekoracji, można znaleźć elementy, które dopasują się idealnie.

Łazienka odpowiednia dla wszystkich

Zwłaszcza urządzając toaletę, z której korzystać ma wiele różnych osób, trzeba wziąć pod uwagę, że każdy ma inny gust i inne potrzeby. Zachowanie higieny i prywatności, powinno być więc podstawą. A co z kolorystyką? Dobrze jest wybrać kolory uznawane są neutralne. Wtedy każdej osobie się spodobają. Również warto kierować się neutralnym zapachem lub produktami bez zapachowymi. Są osoby, którym np. zapach mydła nie przeszkadza, ale są też takie, które lubią mydło różane, a wśród nich znajdą się też tacy, którzy nie tolerują zapachu w żadnych kosmetykach. 

Jak więc widzisz wybór uniwersalnych rozwiązań, neutralnych kolorów w aranżacji czy nawet produktów do higieny, które nie mają zapachu, może być najlepszy. Nie musisz wtedy martwić się czy łazienka spełnia oczekiwania wszystkich jej użytkowników. Dlatego postaw na praktyczne rozwiązania w prostej formie i wybierze kolory oraz style, które nie odstają od reszty. Dzięki temu zarówno łazienka publiczna, jak i ta domowa, będą wyglądać świetnie i każdy będzie z nich korzystał z chęcią.

3 komentarze:

  1. Ogólnie właśnie aranżuję sobie swoją łazienkę i potrzebuję kilka podstawowych elementów. Aktualnie szukam dozownika do mydła i kilku małych ręczników, które posłużą jako ręczniki do rąk lub do twarzy. Wybór ogólnie jest bardzo duży, ale bardzo chciałabym, aby były to ręczniki bardzo dobre jakościowo. Jeśli masz jakieś sprawdzone sklepy, z których korzystałaś aranżując swoją łazienkę, to bardzo chętnie dowiem się, bo sklepy, które znam niestety nie mają produktów, które spełniają oczekiwania.

    OdpowiedzUsuń
  2. warto też zadbać o materiały wykończeniowe w łazience. zamiast kafli można dać np. deski egzotyczne, na ścianie odporna na zmywanie farba zamiast płytek. fajne są też stylowe drzwi wewnętrzne drewniane z otworkami na dole, zapewniającymi wentylację

    OdpowiedzUsuń
  3. Super wpis. My też chcemy miec nowoczesną łazienkę :) Póki co wyliczamy koszty budowy domu https://studiodomu.pl/kalkulator-budowy-domu/ i ogarniamy materiały. Pewnie z budową ruszymy od czerwca. Licze na to, że w przyszłym roku będziemy już na swoim :)

    OdpowiedzUsuń

Komentując posty na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są między innymi wykorzystywane w analizie statystyk poprzez Google Analytics, Google AdSense i technologię Blogger.

Blog nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.

Copyright © 2016 N. o kosmetykach , Blogger