wtorek, 2 marca 2021

Twoja strona - Twoja wizytówka

 Każdej osobie, choć raz przeszła przez myśl idea, aby założyć swoją stronę internetową. Cel posiadania strony może być naprawdę różny. Wiele osób chce mieć blog, na którym może publikować lifestylowe treści. Inni myślą o zareklamowaniu swoich produktów i usług. A jeszcze inni chcą zarabiać i prowadzić firmę z branży e-commerce. Każdy powód jest dobry, aby mieć własną stronę w sieci. Tylko musi być ona tak skomponowana, aby wchodzący na nią użytkownik od razu wiedział, do czego ona służyć.

Projektowanie strony - od czego zacząć?

Zawsze najpierw musisz się zastanowić, co jest Twoim celem. Inaczej wygląda sklep internetowy, a inaczej blog, na którym publikowane są artykuły. Oczywiście i na stronie sklepu możesz zamieszczać ciekawe artykuły czy porady, ale jest to tylko dodatkowa opcja, która często ma swoją własną zakładkę. Dlatego dobrze jest najpierw zaplanować, co na tej stronie chcesz mieć. A nawet możesz sobie to narysować na kartce papieru. Taki schemat pomoże w zaprojektowaniu strony. 

Zadania, na których się nie znamy lub są dla nas bardzo ważne, warto zostawić profesjonalistom. Tak naprawdę tworzenie stron www zaczyna się od projektu. Później mamy jego wdrożenie i strona zaczyna działać. Jednak to określenie wyglądu strony i jej funkcjonalność są priorytetem. Możesz zaplanować sobie wygląd, jaki chcesz osiągnąć, ale dopiero specjalista powie Ci czy jest to możliwe, a co ważniejsze czy wpasuje się w obecne standardy i trendy. Tak, strony internetowe też podlegają trendom. Jeśli chcesz, aby i Twoja była super miejscem, które jest chętnie odwiedzane, musi być modna, ale i funkcjonalna.

Funkcje, jakich potrzebujesz

Tworząc blog po prostu musimy mieć miejsce, w którym publikowane artykuły będą wyglądać estetycznie. Będzie można je łatwo posegregować według tematyki i umożliwić takie wyszukiwanie użytkownikom. Także jakość zdjęć, jakie się pojawią jest istotna. Jednak kluczowe jest po prostu przekazanie publikacji w przystępny i łatwy do wyszukania sposób.

A co z e-commerce? Sklep internetowy to naprawdę dochodowe przedsięwzięcie. Może być podstawą działania naszej firmy, a nawet rozwinięciem stacjonarnej działalności. Pandemia pokazała jak ważne jest otwarcie się na internetowy rynek i że czasem, może to być jedyna możliwość prowadzenia biznesu. Funkcje sklepu są oczywiste: klient ma posiadać możliwość szybkiego dokonania zakupu. Proste przedstawienie produktów i bardzo prosta ścieżka zakupu to priorytety. Wszystkie inne elementy strony, jak choćby blog z ciekawostkami, są jedynie dodatkowym atrybutem.

Kiedy zlecasz stworzenie strony internetowej, musisz najpierw zastanowić się, na czym Ci najbardziej zależy i sprawdzić, czy i użytkowników Twojej strony interesuje to samo. A potem zacznij ją budować z pomocą fachowców. Na podstawie Twojego pomysłu, profesjonalna firma stworzy Ci bez problemu idealną stronę. A później będziesz mógł się zająć jej prowadzeniem i promocją.


6 komentarzy:

 1. Reklama własnej firmy jest bardzo ważna i tak samo ważne jest to, aby stale dbać o dobre prowadzenie własnej firmy i tutaj zawsze w razie czego można skorzystać z pomocy specjalistów, czyli doradców biznesowych, których w zasadzie znajdziecie w każdym miejscu. Można też zainteresować się pomocą online, która w obecnych czasach jest tak samo popularna. Korzystajcie, sprawdzajcie i prowadźcie swoje biznesy na jak najwyższym poziomie, a na pewno wszystko będzie dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 2. Osobiście mam w planach otwarcie własnej firmy i będzie to sklep internetowy, ale obawiam się, że nie poradzę sobie z tym wszystkim. Coraz częściej myślę nad tym, aby wynająć firmę, która zajmie się całą logistyką. Polecano mi ofertę https://www.flexls.pl/ i wydaje się być ona imponująca.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak nowy biznes to koniecznie zadbajcie o wizerunek, porządne wizytówki, folder o tym czym firma się zajmuje, może katalog z produktami itd. Przyznam szczerze, że druk wizytówek to nic skomplikowanego. Wystarczy tylko znaleźć sobie jakąś dobrą drukarnię i gotowe!

  OdpowiedzUsuń
 4. wydaje mi się, że wiele osób rezygnuje ze stron czy blogów na rzecz FB, IG, czy YT. jak nie wiadomo jak wybić się na YT czy innym portalu to zawsze można liczyć na pomoc ekspertów w tej dziedzinie. wtedy zdobędzie się więcej followersów i lepsze współprace

  OdpowiedzUsuń
 5. A co powiecie na własny sklep stacjonarny? Dla niego też warto stworzyć oczywiście własną stronę ale trzeba pamiętać aby samo pomieszczenie jak najlepiej wyposażyć. Na pewno sprawdzą się tam sygnalizatory dźwiękowe które będą informowały obsługę o ewentualnych problemach czy zagrożeniach.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ważne, aby strona internetowa odpowiednio szybko było się też w stanie załadować. Wraz z rozwojem sieci i technologii obciążenie serwerów wzrasta. Stronę StudioOficyna zoptymalizowaliśmy tak, aby fotografowie nie musieli długo czekać na jej wyświetlenie. Świetny artykuł

  OdpowiedzUsuń

Komentując posty na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są między innymi wykorzystywane w analizie statystyk poprzez Google Analytics, Google AdSense i technologię Blogger.

Blog nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.

Copyright © 2016 N. o kosmetykach , Blogger