Rok 2020 i tak byłby kolejnym rokiem, w którym wartość sprzedaży internetowej by wzrosła. Z powodu pandemii wzrosła bardziej, niż wszyscy myśleliśmy. Przyznaje się, ja do sklepu fizycznego idę tylko po zakupy spożywcze. Inne sprawy załatwiam przez Internet. Dlatego, każda osoba, która nadal rozważa założenie takiego sklepu, powinna przestać się wahać, a sprawdzić jak to zrobić.
Własny sklep - to nie takie trudne
Założenie własnej strony internetowej już dla wielu osób jest dużym krokiem na przód. Prowadzenie sklepu nie musi być też trudne. Wystarczy mieć tak samo ładną stronę, która dla klientów będzie prosta w obsłudze. Musi być ona jednocześnie atrakcyjna wizualnie, ale i przystępna. Duże znaczenia ma też, co chcemy sprzedawać.
Co ciekawe możemy wystartować z rzeczami, które już mamy w sklepie fizycznym. Albo nawiązać współpracę z inną firmą i korzystać z modelu dropshipping. Niezwykle ważne jest jednak, aby produkty na zdjęciach wyglądały atrakcyjnie, a opis był sensowny i przejrzysty.
A jak to się sprzedaje?
Tutaj dużo osób ma wątpliwości co zrobić, gdy produkt już się sprzeda. Wszystko w zasadzie zależy od tego, jaki system sprzedaży wybierzemy i na jakim zapleczu technicznym został stworzony sklep. Koncepcja może być bardzo prosta. W panelu sprzedawcy zobaczysz zamówienie, w którym wypisane są informacje takie jak: dane kupującego, w tym dane do wysyłki, sprzedane produkty wraz z ceną. A także metoda płatności i wysyłki. Twoim zadaniem będzie skompletowanie zamówienia i wysłanie metodą, którą wybrał kupujący. Oczywiście musisz wystawić też rachunek lub fakturę w systemie do rozliczeń z którego korzystasz. Jednak nie jest to skomplikowane.
Sklep, który zachęca
Niestety musisz wiedzieć, że technicznymi sprawami powinien zająć się profesjonalista. Posłucha on Twoich życzeń, sprawdzi czy możesz łatwo połączyć choćby wystawianie faktur z otrzymaniem zamówienia i stworzy panel zarządzania sklepem, który dla Ciebie będzie łatwy w obsłudze.
Zdecydowanie tworzenie sklepów internetowych najlepiej jest zostawić profesjonalnej firmie. Wtedy możesz zająć się wybieraniem produktów, które chcesz sprzedawać online. A nawet tak prostym czynnościom, jak zrobienie im zdjęć czy przygotowanie dokładnych opisów. Jest to istotne, bo przecież tylko w ten sposób Twój klient pozna produkt przed zakupem. Zatem nie musisz się martwić, jak z prowadzonej do tej pory strony stworzyć sklep. Możesz zająć się zwyczajnymi sprawami sprzedawcy i liczyć na świetny efekt, oddając tę pracę profesjonalistom.
ja wlasnie jestem przy tworzeniu swojej strony i ciezko mi idzie, musze poprosic meza o pomoc :D
OdpowiedzUsuńJa co do szablonu zaufałam Karografia, a swoją domenę założyłam po wywiadzie ze znajomymi, którzy mają to już za sobą.
OdpowiedzUsuńchodzę do sklepów spożywczych tylko, a resztę kupuję w internecie ze względów bezpieczeństwa. choć niektórych rzeczy mi brakuje, np. trening w domu to nie to samo co trening indywidualny pod okiem trenera, a domowe spa nie to samo co wizyta u kosmetyczki
OdpowiedzUsuńJa bardzo rzadko teraz wychodzę na jakeś shoppingi, ponieważ wystarczy mi, jak wszystko pozamawiam sobie online. Wygodnie, bez żadnego problemu i zawsze z szybą dostawą. Poza tym faktycznie online znajdziemy dużo więcej produktów. Nie zawsze w okolicy jest tyle sklepów z takim zaopatrzeniem. Zakupy w internecie w obecnych czasach są też dużo bezpieczniejsze, więc może warto i o tej kwestii pomyśleć. A jak to u Was? Raczej sklepy online czy raczej sklepy stacjonarne? Macie jakieś swoje ulubione propozycje?
OdpowiedzUsuńoj dawno w sklepie nie byłam, chyba w marcu czy kwietniu w drogerii, a tak to tylko do sklepów spożywczych. ale dzięki temu że nie chodzę stale w te same miejsca i buszuję po necie to odkrywam rzeczy o których nie wiedziałam np. ubrania z eko bawełny, legalny susz konopny o działaniu rozluźniającym ale nie odurzającym, oczyszczacze powietrza, czy treningi online :)
OdpowiedzUsuńNawet mój mąż zamawia teraz online i wiem, że bardzo spodobały mu się ubrania męskie Pewien Pan i chce sobie coś zamówić. Jest to bardziej elegancka wersja ubrań, ale myślę, że jak najbardziej wielu osobom takie rozwiązanie się spodoba. Warto sobie zerknąć!
OdpowiedzUsuńJa w sklepach jestem często, lubię zamawiać online produkty ale mimo wszystko z racji miejsca zamieszkania często zaglądam do galerii. Bywa z niespodziankami, ostatnio wszystkie bramki wyły jak przechodziłam. W sklepach mają takie specjalne sygnalizatory przecież https://elbok.com.pl/w/produkty/sygnalizatory-dzwiekowe/ aby dawać znać obsłudze gdyby ktoś chciał opuścić sklep z niezapłaconym towarem.
OdpowiedzUsuń