środa, 14 października 2020

Taping - co to jest i czy warto korzystać?

 Cóż każdemu może zdarzyć się kontuzja. Ja kilka dni temu poślizgnęłam się na schodach i zjechałam w dół. Efekt? Ogromny siniak. Mój tato wiele tygodni temu naciągnął coś w nodze... skończyło się na tejpach. Taping - tejping jak kto woli - to można powiedzieć forma rehabilitacji. Jeszcze niedawno naklejone kolorowe taśmy widzieliśmy tylko u sportowców, a teraz można korzystać z tego cudu samemu. Jak to działa?

Kinesiotaping - zaangażowanie powierzchni skóry i receptorów nerwowych

Brzmi bardzo poważnie, ale tak naprawdę działanie tejpów jest proste. Na skórze mamy różne receptory nerwowe, na które naklejamy taśmę, a to powoduje przesłanie impulsu do układu nerwowego. Dzięki temu sygnałowi organizm wie, że ma zacząć działać w tym miejscu. Oczywiście już w momencie powstania uszkodzenia organizm próbuje je naprawić, ale tejpy przyspieszają ten proces.

W jakim celu można stosować taśmy?

Najczęściej używa się ich jako elementu leczenia urazu. W zależności od miejsca i rodzaju aplikacji, taśmy tejpy dają nam inny efekt. Stosowanie taśmy jest bardzo pomocne, gdy chcemy zmniejszyć ból w miejscu urazu np. na nodze. Często dzięki nim można też zwiększyć ruchomość, bez zwiększania bólu towarzyszącego kontuzji. Naklejając taśmę można też zmniejszyć nadmierne napięcie mięśniowe. Co ciekawe taśmy mogą też przyczynić się do zmniejszenia obrzęku przez poprawę przepływu krwi. Bardzo często jednak stosuje się po prostu, aby zapobiegać dalszemu rozwojowi urazu.

Interesujące jest również, że można stosować taśmy przy leczeniu porażeń i niedowładów, obrzękach limfatycznych, a nawet przy leczeniu blizn i krwiaków... to ostatnie niestety jest mi potrzebne. Mam dość delikatne naczynia krwionośne i wystarczy małe uderzenie, aby pojawił mi się siniak. Obecnie walczę z krwiakiem wielkości połowy uda. Dobrze, że są taśmy.

4 komentarze:

  1. Slyszalam ze bardzo pomaga, osobiscie nie mialam stycznosci :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  3. Taka opcja jest pomocna w przypadku wielu osób, które potrzebują rehabilitacji, ale wydaje mi się, że nie będzie to odpowiednie rozwiązanie dla seniorów, którzy takiej rehabilitacji i pomocy potrzebują w codziennym funkcjonowaniu. Myślę, że powinniście zerknąć sobie na sklep medyczny Pomoce Dla Seniora , jeśli macie wśród swoich bliskich osoby, które potrzebują pomocy lub przedmiotów, które w pomogą w codziennych funkcjonowaniu. Nie można zapominać o naszych seniorach, ponieważ potrzebują oni naszej pomocy.

    OdpowiedzUsuń

Komentując posty na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są między innymi wykorzystywane w analizie statystyk poprzez Google Analytics, Google AdSense i technologię Blogger.

Blog nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.

Copyright © 2016 N. o kosmetykach , Blogger