wtorek, 1 września 2020

Jak ściągnąć ruch na blog?

 Ostatnio mówiliśmy o pozycjonowaniu. Już wiesz, że nawet prowadząc bloga możesz to robić i że słowa kluczowe są ważne. A co z reklamą? Strony, w tym blogi czy sklepy najczęściej pozycjonujemy w Google, bo w Polsce każdy z tej wyszukiwarki korzysta. A co z reklamą? Czy blogerzy powinni z niej korzystać? Jeśli zależy Ci na dotarciu do nowych odbiorców, jest to świetna opcja.

Wszyscy wiemy, jak ważne są statystyki bloga, gdy chcemy współpracować z markami. Nie da się ukryć, że nasz kontent musi być wysokiej jakości, ale i musi mieć odbiorców. Z moich obserwacji wynika, że nawet bardzo ładne wizualnie blogi, które mają naprawdę świetne, rozbudowane treści, okraszone pięknymi zdjęciami nie zawsze są popularne. A powinny! Treść sama powinna się bronić, ale niestety jeśli nie wpleciemy w nią odpowiednich słów kluczowych, może nie dotrzeć do wszystkich osób, które chciałby o niej przeczytać.

Płatna reklama - co Ci da?

Nie da się ukryć, że jeśli prowadzisz bloga hobbystycznie to możesz nie chcieć płacić za reklamę. Jeśli jednak chcesz kiedykolwiek mieć z niego zyski, pomyśl o tym, jak o inwestycji, która się zwróci. Bardzo popularne są teraz Google Ads, czyli reklamy wykupione w systemie AdWords. Tutaj mamy naprawdę całą gamę opcji, jednak najważniejsze jest to, że możemy płacić za kliknięcie w reklamę (model PPC), a więc dopiero wtedy, gdy ktoś faktycznie wejdzie na naszą stronę, zapłacimy za reklamę. Jest to naprawdę korzystny model rozliczeń.

Dobrze jest też wiedzieć, że ustalając zasady kampanii sami wybieramy słowa kluczowe, na jakie nasz blog ma się pokazać. Mogą to być: blog o urodzie, ale też Nowe maski od marki X, jeśli wydaje nam się to być hitem, który przyciągnie dużo osób. Ustalamy też na jaką stronę docelową wejdzie internauta. A więc możemy przekierować ich na stronę główną lub do konkretnego artyułu.

Ale zaraz gdzie takie reklamy będzie można zobaczyć? AdWords oferuje kampanie reklamowe na każdej stronie, która jest partnerem. Oznacza to, że linki sponsorowane w formie reklamy będą pojawiać się w wyszukiwarce Google na samej górze i na samym dole, a pomiędzy nimi pokażą się tzw. wyniki organiczne. Jednak mogą one pojawić się również na innych stronach internetowych, które udostępniają Google Ads miejsca reklamowe.

Nie znam się na tym, ale chcę spróbować

Nie martw się, ja też nie wiedziałam o tym za dużo ;) Ale na szczęście można skorzystać z usług profesjonalistów. Spróbuj Google Ads z Afterweb. Twoim zadaniem będzie poinformowanie o celach. Co chcesz osiągnąć kupując reklamę, na jaką stronę chcesz skierować internautów lub przez jaki okres, chcesz wyświetlać reklamę bloga. A przede wszystkim ile możesz na to wydać. Na podstawie tych informacji zostanie skomponowana kampania reklamowa, która będzie najlepiej dopasowana pod katem celu, ale też budżetu, jakim dysponujesz. Nie musisz wydawać dużo, aby zostać zauważonym w sieci.
4 komentarze:

 1. Oj tak dzieki reklamie znamy tyle roznych produktow :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajna opcja, ale na razie nie skorzystam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy warto korzystać z adwords jeśli blog jeszcze jest mały? Mi się wydaje, że z tym lepiej się wstrzymać, aż blog nieco się rozrośnie. Ale kto wie, może w odpowiedniej niszy, takie rozwiązanie ma sens od razu?
  Chociaz przy blogach lifestylowych i urodowych jest tak duża konkurencja, że na początku chyba jednak nie warto. Hmm...
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Komentując posty na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są między innymi wykorzystywane w analizie statystyk poprzez Google Analytics, Google AdSense i technologię Blogger.

Blog nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.

Copyright © 2016 N. o kosmetykach , Blogger