poniedziałek, 9 marca 2020

Hormony. Jak odzyskać równowagę w 14 dni?

Na rynku jest dostępnych bardzo dużo książek o dietach, zdrowym odżywianiu czy nawet gospodarce hormonalnej. Sama nie interesowałam się tym tematem tak bardzo aż do momentu, jak okazało się, że jestem wiecznie chora, bo mam... Hashimoto. Jest to choroba autoimmunologiczna, która często atakuje też tarczycę i powoduje jej niedoczynność.


Dzięki Wydawnictwu Znak wpadła w moje ręce książka "Hormony. Jak odzyskać równowagę w 14 dni? autorstwa Magdaleny Wszelaki. Możemy w niej znaleźć wszystko co nam potrzebne. Od podstawowych informacjo o hormonach po autorski i prosty do wprowadzenia program żywienia, który pomoże każdej osobie - niezależnie od tego, co jest przyczyną jej problemów hormonalnych - znaleźć równowagę.

Przede wszystkim w tej książce znajdziemy też test, który pokaże z jakimi zaburzeniami się borykamy. Test można znaleźć również tutaj: http://bit.ly/hormony_test


Moje przypuszczenia i diagnoza lekarza niestety się sprawdziły. Nawet tu wychodzi mi Hashimoto. Jednak jeśli nawet wyjdzie wam, że wasze hormony szaleją z testu, warto to zawsze potwierdzić u lekarza. Chyba, że diagnozę już macie i tylko jak ja chcecie się upewnić.

Wspominałam już o planach żywieniowych. W tej książce znajdziemy informacje o tym jak usunąć toksyny z organizmu, uregulować poziom cukru czy nawet sprawdzić na co mamy nietolerancję. Przygotowane są również autorskie plany żywieniowe na 14 dni dla dwóch osób. Jest ich aż 11! I co ciekawe nie musimy szukać przepisów w Internecie. Są one po prostu na końcu książki. Przyznaje, że same przepisy nawet bez wprowadzania diety są dla mnie kuszące.

Książkę kupicie tutaj: http://bit.ly/Hormony_LP

8 komentarzy:

 1. Musze chyba sie zaopatrzec w ta ksiazke ;D

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa propozycja, zazwyczaj nie sięgam po poradniki ale ta książka mnie zainteresowała

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta książka wydaje mi się ciekawa. Myślę, że mogłaby się znaleźć w mojej biblioteczce. Aż zapiszę sobie tytuł i autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem przeciwna. Nie sięgnę, nie będę polecać. Powód jest prosty, kolejny raz lecz się człowieku sam, znajdź w sobie milion objawów bo się naczytasz bzdur. Trzeba iść się przebadać a nie samemu edukować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo lubię książki tego typu i nie mam nic przeciwko nim jak koleżanka wyżej. Ważne żeby nie popadać że skrajności w skrajności. Badania są ważne i trzeba je wykonywać, ale z drugiej strony żaden lekarz nie wskaże ci nigdy jednoznacznej odpowiedzi jak ma się postępować. Prosty przykład osoba mająca schorzenia typu: dieta bezglutenowa, bez laktozy, wegetariańska wszystko z przyczyn medycznych mimo, że jadła według jadłospisów dietetyka i diabetyka nie potrafiła zrzucić kilogramów. A kiedy przestała ich słuchać i sama z tymi wykluczenia mi zaczęła układać sobie jadłospis schudła (moja historia) i wszytko dzięki temu, że nie tylko słuchała lekarzy,ale i również czytała takie poradniki.

   Morał
   Badania są ważne i warto się badać, ale medycyna ludowa i czytanie o niej nie powinno się z lekarzami wykluczać bardziej rzeknę. Powinni się uzupełniać.

   Usuń
 5. Książka bardzo fajna. Sądzę, że przeczytałabym ja. Może przekona mnie ona do czegoś nowego

  OdpowiedzUsuń
 6. Już widząc zapowiedź tej książki na Facebooku byłam ciekawa cóż takiego w sobie ma i czy ja bym też mogła z niej czerpać wiedzę. Widzę, że warto.

  OdpowiedzUsuń
 7. Widziałam już tą książkę na instagramie. Ale jakoś nie specjalnie przykuła moją uwagę.

  OdpowiedzUsuń

Komentując posty na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są między innymi wykorzystywane w analizie statystyk poprzez Google Analytics, Google AdSense i technologię Blogger.

Blog nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.

Copyright © 2016 N. o kosmetykach , Blogger