niedziela, 3 marca 2019

Zapachy na każdą kieszeń - Perfumetka 33 ml

Wiele osób nie wyobraża sobie wyjść z domu bez popryskania się ulubionymi perfumami. Niestety luksusowe zapachy są drogie. Zwykle kupujemy sobie flakon z okazji świąt czy urodzin, albo właśnie z tych okazji dostajemy na prezent. Można jednak kupić o wiele tańsze zapachy, w małych pojemnościach, aby mieć je do torebki czy jako alternatywę dla dużego i drogiego flakonu.


Perfumetka 33 ml - jak nazwa wskazuje oferuje zapachy o pojemności 33 ml. Moja trzy zapachy to wody toaletowe o zaperfumowaniu 80%. Wybierać można spośród najpopularniejszych zapachów. Do mnie trafiły alternatywy Jimmy Choo, Dior Poison Girl i Victor Rolf Flowerbomb. Ten ostatni mam w oryginale i zdecydowałam się na niego, aby porównać zapachy.


Nie umiem wyobrazić sobie po opisie zapachu czy mi się spodoba. Dlatego zawsze muszę sugerować się testerami czy miniaturkami. Pojemność 33 ml to z jednej strony bardzo dużo do testów, a jeśli zapach nam się spodoba to też starczy na dłuższy okres czasu niż tester 1,5 ml.

Dior Hypnotic Poison mnie kusił, ponieważ był wymieniony przez Jeremy'ego Fragnance (kanał na YT) jako jeden z najbardziej kobiecych zapachów, które najlepiej działają na mężczyzn. Ale dla mnie jest za słodki i mimo, że ma w sobie elegancką nutę, to nie jest to zdecydowanie mój zapach. Dobrze, że mam tylko 33 ml :)

Victor i Rolf Flowerbomb to zapach dobrze mi znany od zeszłego roku. W oryginale otwiera się zapachem kwiatowym i zmieni w bardziej słodki, kobiecy, ale nadal z wyczuwalnym jaśminem, zapach. Zawsze wyczuje jaśmin i w każdych perfumach. Zapachy są naprawdę bardzo podobne. Jeśli chcecie sprawdzić czy wam pasuje albo od noszenia nie boli was głowa, to perfumetka będzie świetnym pomysłem.

Jimmy Choo by Jimmy Choo - to zapach mocny, elegancki, trochę orientalny. Bardzo ładny i kobiecy. Ale dla mnie na większe wyjścia właśnie przez tą elegancką nutę. I może na wieczór do ładnej sukienki?


Jeśli chodzi o trwałość zapachu na skórze to musicie wziąć pod uwagę to jak zachowują się inne zapachy. U mnie niektóre znikają po 3-4 godzinach, inne po 5-6 godzinach, a niektóre trzymają się ponad 8 h na skórze. Te od perfumetka zaliczają się do tych średnio trwałych. Ale ważne jest m.in. pH skóry, potliwość i to czy pryskamy perfumy na nakremowaną skórę czy "gołą".

Wymienione zapachy i o wiele więcej można znaleźć na stronie https://perfumetka33ml.pl/ Męskie oczywiście też są!

10 komentarzy:

Komentując posty na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są między innymi wykorzystywane w analizie statystyk poprzez Google Analytics, Google AdSense i technologię Blogger.

Blog nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.

Copyright © 2016 N. o kosmetykach , Blogger