czwartek, 22 października 2015

Antykoncepcja w tabletkach - przytyjesz czy nie? Mity i fakty.

Każda z nas kiedyś była, już jest lub niedługo będzie korzystała z dobrodziejstw antykoncepcji doustnej. Warto jednak wiedzieć co nas czeka, na co uważać i co zrobić, gdy czujemy się źle…

W szkole średniej jeszcze dostałam przepisane przez ginekologa tabletki Novynette. I co ciekawe większość dziewczyn z mojej klasy i innych koleżanek, również dostawało te same tabletki. I powiem wam, że skutki były różne. Mi niestety wzrosła waga o 3-4 kilogramy, których do tej pory nie zgubiłam i nawet już na to nie liczę. Po prostu co bym nie robiła teraz – ćwiczenia, dieta… i tak zawsze mam tę samą wagę i poniżej 52 kg nie schodzę. A szkoda, bo jednak lubiłam ważyć te 49 kg i wbrew pozorom nadal jest to granica wagi normalnej dla mnie (tak jestem niska) :) Inne skutki, które obserwowałyśmy na sobie to wahania nastrojów i to skrajne. Jedna koleżanka w ciągu 10 minut przechodziła od euforii po depresję, a inna po odstawieniu tabletek naprawdę w depresję popadła. Ale 9/10 dziewczyn nie odczuwały żadnych negatywnych skutków lub było to nie zauważalne. Dlatego dziewczyny musicie o siebie dbać.

Po pierwsze warto poczytać, nawet jak już bierzecie od dawna tabletki zawsze można się dowiedzieć czegoś nowego na ten temat. I tak więcej informacji można znaleźć między innymi na tej stronie internetowej:
http://kobieta.wp.pl/kat,26355,title,tabletkiantykoncepcyjne,wid,17833840,wiadomosc.html


Po drugie koniecznie kupcie sobie tabletki osłonowe. Słyszałam o kilku rodzajach dobrych, ale żebym ja jeszcze nazwy pamiętała ;) Kolejna kwestia to zadbanie o swój żołądek – mniej fast foodów, więcej zieleniny. Dobrze jest też uprawiać jakiś sport i to nie zakupy jak ja. Tylko wyjść z psem na spacer, pobiegać za spłoszonym kotem czy zapisać się w końcu na siłownię. Niechęć do przytycia na tabletkach powinna być wystarczającą motywacją do tego. Oczywiście nie wszystkie dziewczyny/kobiety tyją… ale ten efekt jest wymieniany najczęściej wśród niepożądanych. 

Ale jest też ogromny plus! W końcu uspokaja nam się cera! Naprawdę. Po pewnym czasie hormony się regulują i problem wyskakujących pryszczy zanika. I tutaj też nie dzieje się to zawsze, ale osobiście mogę to potwierdzić. Genialne jest też to, że co do dnia wiemy kiedy zabrać dodatkowe podpaski/tampony do torebki, a kiedy można ubrać białe spodnie ;)

3 komentarze:

 1. Po Cillest przytyłam 10 kg. W 3 miesiące :( Po Yasmin kolejne 5 kg.Wrrrr!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No widzisz... niestety większość dziewczyn tak ma. Ja nadal wierzę, że uda mi się schudnąć.

   Usuń
 2. New Diet Taps into Innovative Plan to Help Dieters Lose 15 Pounds in Just 21 Days!

  OdpowiedzUsuń

Komentując posty na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są między innymi wykorzystywane w analizie statystyk poprzez Google Analytics, Google AdSense i technologię Blogger.

Blog nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.

Copyright © 2016 N. o kosmetykach , Blogger