wtorek, 12 maja 2015

Sposoby wybielania zębów

Biały uśmiech to w dzisiejszych czasach wizytówka zadbanego i zdrowego człowieka. Jednak utrzymanie tak śnieżnobiałych zębów nie jest wcale proste i wielu ludzi ma problem z przebarwieniami. Na rynku jest mnóstwo past wybielających... które wcale nie wybielają, nakładek, które nie dopasowują się do kształtu zębów i drogich specyfików, które wybielając niszczą nieodwracalnie szkliwo. Z tego artykułu dowiesz się jakie są obecnie najlepsze metody wybielania zębów, by znów były zdrowe i białe.



Wybielanie zębów to temat rzeka wciąż podnoszony w mediach. Większość osób nie posiada naturalnie białego szkliwa zębów, media natomiast kreują wizerunek śnieżnobiałego uśmiechu jako wizytówki zadbanego, zdrowego, nowoczesnego człowieka.

Szczególnie pracujący w biznesie (czyli tam gdzie spotkania z ludźmi i pierwsze ważenie jest najważniejsze), aktorzy i politycy czują się zobowiązani do posiadania białych zębów.
Nie jest już tylko modą posiadanie pięknego uśmiechu, ale staje się to standardem o czym doskonale wiedzą… dentyści.

Stomatolodzy zalecają wiele różnych metod wybielania. Można przykładowo zrobić to metodą nakładkową, laserową. Zabiegi te charakteryzuje różnorodność cenowa oraz fakt, iż większość z nich należy powtarzać co jakiś czas (najczęściej co kilka lat).

Zazwyczaj wybielanie zębów rozłożone jest na kilka wizyt. Dentysta nie tylko kontroluje przebieg wybielania ale i dobiera nam najodpowiedniejszą metodę (przykładowo osoby borykające się z wrażliwością dziąseł nie powinny poddawać się niektórym z dostępnych form wybielania).
Profesjonalista zawsze o tym informuje i przedstawia swoje propozycje. Z uwagi na fakt, iż wybielanie zębów to już nie tylko jedna z usług gabinetów stomatologicznych, ale raczej codzienna praktyka dentystów warto przed wybielaniem poczytać komentarze o danym gabinecie, sprawdzić profesjonalizm.

Dobry stomatolog nie tylko wykona wybielanie, ale pomoże wykluczyć z jadłospisu na krótki okres czasu produkty, które mogą nas po wybielaniu podrażniać lub sprawić, ze pożądany efekt się nie zachowa.

Zazwyczaj po wybielaniu należy zrezygnować z produktów takich jak kawa, herbata, zimne i gorące dania, napoje itp.

Wybielanie zębów w domu

Wybielać zęby można także w domu. Jak się okazuje, jest to coraz bardziej popularne rozwiązanie, tym bardziej wśród młodego pokolenia. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce internetowej Google - "jak wybielić zęby w domu" i zobaczyć jak wiele stron oraz dyskusji na forach się nam ukaże.
Niektóre dostępne środki są bardzo zbliżone do tych jakie stosuje stomatolog (na przykład domowa metoda nakładkowa).

Środki te nie zawsze mają odpowiedni dobrane stężenie składników, decydując się na nakładki zakładane na zęby (zazwyczaj na noc) należy dokładnie zbadać źródło pochodzenia produktu, gdyż oferują je zarówno lokalni sprzedawcy, apteki jak i sklepy internetowe.

Wybór oraz konkurencja cenowa jest tu bardzo duża. Jeszcze większym powodzeniem cieszą się pasty do wybielania. Na rynek swoje oferty takich past wprowadziło wiele firm zarówno farmaceutycznych jak i kosmetycznych.

Bardzo ważne jest aby zamieszczony był wskaźnik ścieralności (gdyż na tym głównie polega wybielanie zębów pastą) – wbrew pozorom im niższy tym lepiej, gdyż mniej uszkodzone zostanie nasza płytka nazębna.

Inną popularną formą jest zakup pasków wybielających, te jednak nie zawsze obejmują cały obszar zębów, dodatkowo mogą jak większość środków do wybielania powodować nadwrażliwość.

Metody domowe

Poza wyżej wspomnianymi metodami istnieją także absolutnie domowe (czyli przekazywane z pokolenia na pokolenie) sposoby wybielania. Najczęściej spotykane to przecieranie zębów skórką od cytryny, mycie zębów sodą oczyszczoną.

Z reguły są to bardzo drastyczne doświadczenia dla naszego uzębienia, gdyż szkodzą płytce nazębnej i nienaturalnie wybarwiają niekiedy dziąsła.

Metody te nie są polecane przez specjalistów a wręcz odradzane jako środek na wybielanie zębów. Chcąc zachować zdrowy uśmiech warto wybierać te sposoby, które nie szkodzą szkliwu i naszemu zdrowiu.

13 komentarzy:

  1. Stosowałam kiedyś plastry wybielające i fakt wybieliły ale jak przestałam je stosować to bardzo szybko zęby zrobiły się kremowo-żółte :/

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bo jak pijesz herbatę/kawę to normalne, że kolor wraca, bo to tylko osad i trzeba go regularnie usuwać, a zwykłe pasty nie raz sobie z tym nie radzą.

      Usuń
  2. fajny post :) a co to sody oczyszczonej to również słyszałam o jej szkodliwych właściwościach dla szkliwa - fajnie że o tym wspomniałam bo myslę ze jeszcze wiele osob nie zdaje sobie z tego sprawy :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Kiedyś jak byłam młodsza i głupsza to robiłam mieszanki soda+pasta do zębów, ale efekt był okraszony bolącymi dziąsłami na przykład ;/ nie wspominając o stanie szkliwa.

      Usuń
  3. Jeszcze nie wybielalam sobie ząbków, czasami sięgam po pasty do zębów z efektem wybielania:-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. No ja niestety muszę raz na jakiś czas zafundować sobie jakiś zabieg wybielający.

      Usuń
  4. Ja wybielałam Białą Perłą i był efekt, ale niestety - moja naturalna kość jest dość ciemna i hollywoodzkiego uśmiechu mieć nie będę :)

    OdpowiedzUsuń
  5. Nigdy nie myślałam nawet o wybielaniu zębów :)

    OdpowiedzUsuń
  6. Zdecydowanie masz rację - biały uśmiech to wizytówka każdego człowieka, w końcu pierwsze co robimy to rozmawiamy i uśmiechamy się :). Sama muszę się przyznać, że bardzo zwracam uwagę na zęby, na uśmiech. Po prostu jesteśmy wzrokowcami, a o zęby wcale nie jest tak trudno, na początku wystarczy dobre odżywianie i dbanie o higienę jamy ustnej :).

    OdpowiedzUsuń

Komentując posty na blogu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są między innymi wykorzystywane w analizie statystyk poprzez Google Analytics, Google AdSense i technologię Blogger.

Blog nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.

Copyright © 2016 N. o kosmetykach , Blogger